fbpx

+48 690 203 597

+48 725 427 871

biuro@taxido.pl

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Poznajmy się lepiej

Poznaj członków TAXIDO

Prezes zarządu

Andrzej Matras

Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 12801). Doświadczenie zawodowe zdobywał w organach podatkowych, organach kontroli skarbowej, czołowych spółkach doradztwa podatkowego m.in. Deloitte oraz jako Tax Manager w grupach kapitałowych, w których był odpowiedzialny m.in. za rozliczenia podatkowe w następujących obszarach: CIT, PIT,  VAT,MDR, ceny transferowe, podatek od nieruchomości, podatek u źródła,  MDR,  akcyza, podatek od czynności cywilnoprawnych, postępowania podatkowe oraz sądowo-administracyjne. 

Andrzej posiada bogate doświadczenie w zakresie sporządzania lokalnych oraz grupowych dokumentacji cen transferowych, analiz benchmakringowych oraz tworzeniu polityk cen transferowych. Doradzał Klientom w ramach postępowań o wydanie uprzednich porozumień cenowych tzw. „APA”. Jest również współautorem komentarza do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, (w zakresie przepisów o cenach transferowych oraz podatku od wyjścia tzw. „Exit Tax” ) pod redakcją Krzysztofa Gila, Aleksandry Obońskiej, Agnieszki Walter. Wydanie 3. Wydawnictwo C.H. Beck. Warszawa 2019. Prowadził również szkolenia związane z tematyką cen transferowych.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Podyplomowych Studiów Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Doradztwa Podatkowego na Wydziale Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Członek zarządu

Ewelina Włodarczyk

Członek Zarządu/Partner Zarządzający TAXIDO – licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 13791). Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach prawnych i podatkowych, zajmując się kompleksową obsługą księgową i podatkową firm z sektora MŚP oraz NGO oraz doradzając przy skomplikowanych transakcjach gospodarczych.

Jest absolwentką kierunku Rachunkowość i Controlling na Wydziale Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła wiele prestiżowych szkoleń, w tym również kursy nadające uprawnienia księgowego, głównego księgowego oraz specjalisty ds. wynagrodzeń. Do licznych sukcesów można zaliczyć również studia podyplomowe na kierunku Prawo podatkowe i podatki na jednej z najlepszych uczelni prawnych w Polsce. Prowadzi szkolenia z zakresu podatków dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

W kontaktach z Klientami stawia na bezpośredni kontakt i indywidualne podejście do biznesu. Kieruje się sumiennością, rzetelnością i otwartością. Jej pasją są…podatki rzecz jasna 🙂